The polls have closed in 124 school districts across Long Island, as voters chose school board leaders and decided on the fates of proposed budgets.

Scroll to your district to see which candidates won and whether the budget passed or failed. Zeros next to candidates’ names represent election results that are not yet in.

Once results are in, “pass” or “fail” will appear next to budget and the number of votes will appear next to candidates names.

AMAGANSETT

Budget: Passed (107 Yes, 30 No)

Candidates for three seats: Patrick R. Bistrian (104), Patrick Bistrian III (112), Phelan Wolf (112)

advertisement | advertise on newsday

AMITYVILLE

Budget: Passed (655 Yes, 241 No)

Candidates for three seats: Mark Epps, Carolyn Dodd (WINNER -- 588) ran for one seat, Lisa Johnson (WINNER -- 480) ran unopposed, Ronald Moss (WINNER -- 578) ran unopposed

BABYLON

Budget: Passed (847 Yes, 397 No)

@Newsday

Candidates for four seats: Alena J. Berenblatt, Dominick Montalto (WINNER -- 865), Elizabeth Altbacker (WINNER -- 790), Carol Ann Dell’Erba (WINNER -- 805), Linda S. Jurs (WINNER -- 913)

BALDWIN

Budget: Passed (1,857 Yes, 692 No) 

Candidates for one seat: Heather Cameron, Lorienton Palmer, Karyn Reid (WINNER -- 1,313)

BAY SHORE

advertisement | advertise on newsday

Budget: Passed (1,765 Yes, 725 No)

Candidates for two seats: Louis Bettinelli (WINNER -- 1,358), Guy Leggio (WINNER -- 1,778), Nicholas Scott

BAYPORT-BLUE POINT

Budget: Passed (1,298 Yes, 459 No)

Candidates for two seats: Michael Miller (1,197), Daniene Byrne (1,281)

advertisement | advertise on newsday

BELLMORE

Budget: Passed (618 Yes, 241 No)

Candidate for one seat: Jay L. T. Breakstone (584)

BELLMORE-MERRICK:

Budget: Passed (2,744 Yes, 1,287 No)

Candidates: N/A

BETHPAGE

Budget Passed (938 Yes, 319 No)

Candidates for two seats: Anna Israelton (765), Michael J. Kelly (916)

BRENTWOOD

Budget: Passed (1,027, 445 No)

Candidates for two seats: Elizabeth Mercado (WINNER -- 637), Wendy Rodriguez, Michael Sgroi, George M. Talley, Timothy Wilson ran for one seat; Michael Jahkhah, Eileen Felix, Helen Moss (WINNER -- 919) ran for one seat.

BRIDGEHAMPTON

Budget: Failed (134 Yes, 113 No)

Candidates for two seats: Michael Gomberg, Jeffrey D. Mansfield (WINNER - 187 votes) and Kathleen G. McCleland (WINNER - 172 votes); Gabriela Braia (incumbent) and Elizabeth W. Kotz (incumbent) did not seek reelection.

CARLE PLACE

Budget: Passed (663 Yes, 197 No)

Candidates for two seats: Barry Dennis (WINNER -- 469), John DiFrisco (WINNER -- 494), Cory Binenbaum, Craig Stewart

CENTER MORICHES

Budget: Passed (827 Yes, 387 No)

Candidates for two seats: Daniel Finnegan, Joshua Foster (WINNER -- 728), Patrick Hahn, Kelly Platt, James Scott Sigerson, Gary Unger (WINNER -- 649)

CENTRAL ISLIP

Budget: Passed (894 Yes, 478 No)

Candidates for three seats: Edna Carbajal (WINNER -- 808), Doris Dodson, Monique McCray, Michele Harriott (WINNER -- 902), Joseph Saenz De Viteri, Ruben Vallejo, Norman A. Wagner (WINNER -- 889)

COLD SPRING HARBOR

Budget: Passed (369 Yes, 149 No)

Candidates for three seats: Janice Elkin (408), Mark McAteer (391), Mark Freidberg (374)

COMMACK

Budget: Passed (2,220 Yes, 847 No)

Candidates for two seats: Mary Jo Masciello (WINNER -- 1,631), Dan Fusco ran for one seat; Janine DiGirolamo (WINNER -- 1,191), Catherine Kurten, George Marine ran for one seat.

COMSEWOGUE

Budget: Passed (1,012 Yes, 325 No)

Candidates for three seats: Alexandra Gordon (WINNER -- 908), James Sanchez (WINNER -- 754), Christopher McCrary, Richard Rennard (WINNER -- 736), Peter Reyes

CONNETQUOT

Budget: Passed (1,374 Yes, 554 No)

Candidates for two seats: Lee Kennedy (1,277), Milynn Augulis (779)

COPIAGUE

Budget: Passed (783 Yes, 328 No)

Candidates for two seats: Brian J. Sales (WINNER -- 635) ran unopposed; Rosemary Natoli (WINNER -- 540), Peter Robinson ran for one seat

DEER PARK

Budget: Passed (1,372 Yes, 560 No)

Candidates for three seats: Alfred Centamore (WINNER -- 1,119) ran unopposed; Donna Gulli Grunseich (WINNER -- 943), Jerry Jean-Pierre ran for one seat; Anthony Camodeo, Kristine Rosales (WINNER -- 661) ran for one seat.

EAST HAMPTON

Budget: Passes (492 Yes, 184 No)

Candidates for two seats: Patricia Hope (531), Jacqueline Lowey (535)

EAST ISLIP

Budget: Passed (1,929 Yes, 1,025 No)

Candidates for two seats: Toni Brauneisen, William Carpluk (WINNER -- 1,901) ran for one seat; Sally Gabriel, Ryan Stanton, Christopher Zachry (WINNER -- 1,294) ran for one seat.

EAST MEADOW

Budget: Passed (1,951 Yes, 597 No)

Candidates for two seats: Joseph Danenza (1,701) ran unopposed; Corey Fanelli, Scott Eckers (WINNER -- 1,464) ran for one seat.

EAST MORICHES

Budget: Passed (402 Yes, 103 No)

Candidates for one seat: Michael Griffin (WINNER -- 288), William Hempfling

EAST QUOGUE

Budget: Passed (642 Yes, 175 No)

Candidates for two seats: Patricia Tuzzolo, Cynthia McNamara

EAST ROCKAWAY

Budget: Passed (613 Yes, 254 No)

Candidates for two seats: Neil Schloth (554), Keith Gamache (508)

EAST WILLISTON

Budget: Passed (495 Yes, 174 No)

Candidate for one seat: Mark Kamberg (520)

EASTPORT-SOUTH MANOR

Budget: Passed (810 Yes, 291 No)

Candidates for two seats: Patricia Harran (WINNER -- 723), Donna Moeller (WINNER -- 688), Stevenson Petit

ELMONT

Budget: Passed (1,692 Yes, 705 No) 

Candidates for two seats: Anthony Maffea, Sr. (WINNER -- 823), Alfred G. Burt ran for one seat; Deniece Walker, Raymond Sims (WINNER -- 855)

ELWOOD

Budget: Passed (891 Yes, 345 No)

Candidates for two seats: Michael LaMena (876), Julia Fried (909)

FARMINGDALE

Budget: Passed (1,516 Yes, 626 No)

Candidates for two seats: John E. Capobianco (1,597), Ralph Morales (1,437)

FIRE ISLAND

Budget: Passed (57 Yes, 5 No) 

Candidates for two seats: Vernon Henriksen (60), Judi Phelan (56)

FISHERS ISLAND

Budget: Passed (39 Yes, 2 No)

Candidates for two seats: Jamie Doucette (35), Laura Finan (23)

FLORAL PARK-BELLEROSE

Budget: Passed (1,987 Yes, 975 No)

Candidates for one seat: Jennell Horan (WINNER -- 1,502), Elizabeth Rossi

FRANKLIN SQUARE

Budget: Passed (1,848 Yes, 699 No)

Candidates for one seat: Jean Fichtl (WINNER -- 977), Joseph Lewinger (855)

FREEPORT

Budget: Passed (1,023 Yes, 431 No)

Candidates for two seats: Ronald Ellerbe (WINNER -- 1,031), Vilma Lancaster (WINNER -- 874), Frank Grossman

GARDEN CITY

Budget: Passed (1,527 Yes, 537 No)

Candidate for one seat: Angela Heineman (1,505)

GLEN COVE

Budget: Passed (740 Yes, 330 No)

Candidates for two seats: Barrie Dratch (615), Maureen Pappachristou (786)

GREAT NECK

Budget: Passed (1,679 Yes, 444 No)

Candidates for two seats: Lawrence Gross (WINNER -- 1,494), Susan Healy (WINNER -- 1,490), Chien Huang

GREENPORT

Budget: Passed (325 Yes, 66 No)

Candidates for one seat: N/A

HALF HOLLOW HILLS

Budget: Passed (2,084 Yes, 709 No) 

Candidates for three seats: Diana Acampora (WINNER 1,179), Betty DeSabato (WINNER -- 1,106), Paul Peller (WINNER -- 1,116), Craig Gardy, Matthew Glaser, Stephanie Gurin, Adam Kleinberg, Alan Lacher

HAMPTON BAYS

Budget: Passed (807 Yes, 227 No)

Candidate for one seat: Dorothy Capuano (910)

HARBORFIELDS

Budget: Passed (1,467 Yes, 429 No)

Candidates for two seats: Nicholas P. Giuliano (WINNER -- 1,228), Darryl St. George, David Steinberg (WINNER -- 1,088)

HAUPPAUGE

Budget: Passed (1,358 Yes, 552 No)

Candidates for two seats: Susan B. Hodosky, Geri Richter, Lawrence Crafa (WINNER -- 980), James Kiley (WINNER -- 984)

HEMPSTEAD

Budget: Unavailable. (See http://nwsdy.li/1mVZWgD)

Candidates for two seats: Betty J. Cross, Ricky A. Cooke, Sr., David B. Gates, Tina Hodge-Bowles, Leonard Myers, Randy Stith, Maribel C. Tour

HERRICKS

Budget: Passed (1,378 Yes, 696 No)

Candidates for two seats: James Gounaris (1,249), Christine Turner (1,345)

HEWLETT-WOODMERE

Budget: Passed (1,538 Yes, 976 No)

Candidates for two seats: Cheryl May (WINNER -- 1,805), Scott McInnes (WINNER -- 1,759), Jacob Shafran, Fred Usherson

HICKSVILLE

Budget: Passed (1,360 Yes, 524 No)

Candidates for three seats: Kevin J. Carroll (WINNER -- 1,137) ran unopposed; Steven Culhane (WINNER -- 1,114) ran unopposed; Michael Beneventano (WINNER -- 842), David Jao ran for one seat.

HUNTINGTON

Budget: Passed (1,552 Yes, 358 No)

Candidates for two seats: Jennifer Hebert (1,529), Adam Spector (1,397)

ISLAND PARK

Budget: Passed (313 Yes, 187 No)

Candidate for one seat: Tara Byrne (368)

ISLAND TREES

Budget: Passed (957 Yes, 267 No)

Candidates for three seats: Patricia Mahon (428), Michael Rich (WINNER -- 1,150) ran for one seat; Kenneth Rochon (452), Brian Fielding (WINNER -- 1,118) ran for one seat; George Storm, Paul Giambona (WINNER -- 1,152) ran for one seat.

ISLIP

Budget: Passed (1,147 Yes, 397 No)

Candidates for two seats: David Twomey (973), Philip Dinenn (992)

JERICHO

Budget: Passed (958 Yes, 215 No)

Candidates for two seats: Claire Hochheiser, Barbara Mechlowitz Krieger (WINNER -- 798), Gina Levy (WINNER -- 561)

KINGS PARK

Budget: Passed (1,814 Yes, 717 No)

Candidates for two seats: Joe Bianco (WINNER -- 1,573), Jimmy Brown, Pam DeFord (WINNER -- 1,194), Sally Pruslow

LAWRENCE

Budget: Passed (986 Yes, 345 No)

Candidates for two seats: Murray Forman (WINNER -- 1,129) ran unopposed; Asher Mansdorf (WINNER -- 1,112), Asher Matathias ran for one seat.

LEVITTOWN

Budget: Passed (1,965 Yes, 906 No)

Candidates for three seats: Mike Pappas (WINNER -- 1,631), Peter Porrazzo, Frank Ward (WINNER -- 1,580), Marianne Adrian, Karen Smith (WINNER -- 1,625)

LINDENHURST

Budget: Passed (1,677 Yes, 650 No)

Candidates for three seats: Valerie McKenna (WINNER -- 1,563) ran unopposed; Sean McNeilly (WINNER -- 1,477) ran unopposed; Edward J. Murphy, Jr. (WINNER -- 1,304), Julie Bartolomeo ran for one seat.

LOCUST VALLEY

Budget: Passed (1,266 Yes, 872 No)

Candidates for three seats: Charles Murphy, Maria Segura (WINNER -- 968), George Stimola, Philip Bellisari (WINNER -- 1,109), Douglas Johnson (WINNER -- 1,001)

LONG BEACH

Budget: Passed (1,592 Yes, 798 No)

Candidates for two seats: Dennis Ryan (WINNER -- 1,759), Lynn Gergen, Warren Vegh, Maureen Vrona (WINNER -- 1,628)

LONGWOOD

Budget: Passed (1,809 Yes, 776 No)

Candidates for two seats: Frank Muraca (1,990), Paul Infranco (2,165)

LYNBROOK

Budget: Passed (867 Yes, 411 No)

Candidates for two seats: Alicemarie Bresnihan (705), Ellen Marcus (751)

MALVERNE

Budget: Passed (600 Yes, 344 No)

Candidates for one seat: Marguerite O’Connor (WINNER -- 462), Jan Kasal, Cornelius Todd Smith

MANHASSET

Budget: Passed (2,208 Yes, 641 No)

Candidates for one seat: Patricia Aitken (WINNER -- 1,820), Marirose Merola

MASSAPEQUA

Budget: Passed (3,101 Yes, 1,206 No)

Candidates for two seats: Gary T. Bennett, Jane Ryan (WINNER -- 3,089), Gary Baldinger (WINNER -- 3,132), Amy Italiano

MATTITUCK-CUTCHOGUE

Budget: Passed (436 Yes, 253 No)

Candidates for two seats: Charles Anderson (505), Gerard Diffley (483)

MERRICK

Budget: N/A

Elementary school: Passed (712 Yes, 268 No)

Central high school: Passed (646 Yes, 249 No)

Candidates for two seats: Butch Yamali (597), Jilly Levine (795)

MIDDLE COUNTRY

Budget: Passed (2,071 Yes, 694 No)

Candidates for three seats: Doreen Feldmann (WINNER -- 1,886) ran unopposed; Daniel Hill (WINNER -- 1,779) ran unopposed; Debbie Parker (WINNER -- 1,331), Dawn Sharrock ran for one seat.

MILLER PLACE

Budget: Passed (1,291 Yes, 407 No)

Candidates for two seats: Michael Manspeizer, Richard Panico (WINNER -- 1,046), Lisa Reitan (WINNER -- 1,034)

MINEOLA

Budget: Passed (Yes 760, 328 No)

Candidates for two seats: Nicole Matzer (759), Margaret Ballantyne Mannion (751)

MONTAUK

Budget: Passes (188 Yes, 25 No)

Candidates running for one seat: Jason Biondo (132), Cynthia Lbrahim (78)

MOUNT SINAI
Budget: Passed (1,223 Yes, 230 No)

Candidates for three seats: Kerri Kelly, Edward Law (WINNER -- 771), Robert Sweeney (WINNER -- 1,004) Brian Callen, Peter Van Middelem (WINNER -- 712)

NEW HYDE PARK

Budget: Passed (1,180 Yes, 706 No)

Candidates for two seats: Tara Notine (1,067), Patricia Rudd (1,176)

NEW SUFFOLK

Budget: Passed (47 Yes, 1 No)

Candidate for one seat: Tony Dill (46)

NORTH BABYLON

Budget: Passed (1,497 Yes, 605 No)

Candidates for three seats: Barbara Ferguson (WINNER -- 1,399) ran unopposed; Janet Meyerson (WINNER -- 1,398) ran unopposed; Robin Gallagher, Jeffrey Myers, Bob Scheid (WINNER -- 895)

NORTH BELLMORE

Budget: Passed (1,116 Yes, 564 No) 

Candidate for one seat: John Ferrara (1,199)

NORTH MERRICK

Budget: Passed (554 Yes, 244 No)

Candidates for two seats: Jonathan Butler (518), Lisa Katz (467)

NORTH SHORE

Budget: Passed (1,541 Yes, 682 No)

Candidates for two seats: Joanna Commander (WINNER -- 1,336), Lara Gonzalez (WINNER -- 1,321), Robert Mazzella

NORTHPORT-EAST NORTHPORT

Budget: Passed (2,426 Yes, 1,131 No)

Candidates for three seats: Jennifer Thompson (WINNER -- 2,079), Donna McNaughton (WINNER -- 2,017), Regina Pisacani (WINNER -- 2,075), Brian Salisbury

OCEANSIDE

Budget: Passed (1,398 Yes, 650 No)

Candidates for three seats: Donald Maresca (WINNER -- 1,472), Mary Jane McGrath-Mulhern (WINNER -- 1,381), Sandie (Alexandra) Schoell (WINNER -- 1,341)

OYSTER BAY-EAST NORWICH

Budget: Passed (932 Yes, 357 No)

Candidates for two seats: Ann Marie Longo (891), Michael Castellano (882)

OYSTERPONDS

Budget: Passed (172 Yes, 58 No)

Candidates running for two seats: Janice Caufield (181), Jeffrey Demarest (189)

PATCHOGUE-MEDFORD

Budget: Passed (2,275 Yes, 1,451 No)

Candidates running for two seats: Bret P. Houdek, Diana Andrade (WINNER -- 1,521), Kelli A. Jennings (WINNER -- 1,557), Kevin G. Maccabee, Bunnie A. Schiller

PLAINEDGE

Budget: Passed (1,294 Yes, 575 No)

Candidates for two seats: Catherine Flanagan (WINNER -- 1,276), Debra Grieci (WINNER -- 1,073), Mandy Breslow

PLAINVIEW-OLD BETHPAGE

Budget: Passed (1,445 Yes, 569 No)

Candidates for two seats: Debbie Bernstein (1,426), Ginger Lieberman (1,399)

PORT JEFFERSON

Budget: Passed (Yes 374, 124 No)

Candidates for two seats: Adam DeWitt (392), Robert Ramus (370)

PORT WASHINGTON

Budget: Passed (2,146 Yes, 796 No)

Candidates for two seats: Alan Baer (2,049), William Hohauser (1,809)

QUOGUE

Budget: Passed (83 Yes, 3 No)

Candidate for one seat: Larry Berman (77)

REMSENBURG-SPEONK

Budget: Passed (184 Yes, 56 No)

Candidate for one seat: Deidre DeVita (225)

RIVERHEAD

Budget: Passed (1,704 Yes, 933 No)

Candidates for three seats: Kimberly E. Ligon (WINNER -- 1,626), Gregory M. Meyer (WINNER -- 1,356), Laurie A. Downs, Gregory John Fischer, Lori M. Hulse (WINNER -- 1,782)

ROCKVILLE CENTRE

Budget: Passed (1,912 Yes, 937)

Candidates for two seats: Mayda Kramer (WINNER -- 1,862), Gregg Spaulding (WINNER -- 2,111), Lynda Rubino 

ROCKY POINT

Budget: Passed (1,105 Yes, 354 No)

Candidates for two seats: Diane Burke, Michael Nofi, Melissa Brown (WINNER -- 618), Sean Callahan (WINNER -- 929), Kathleen Heggers, Donna McCauley

ROOSEVELT

Budget: Passed (294 Yes, 103 No)

Candidates for two seats: Willa Scott (WINNER -- 330), Winnie J. Espada ran for one seat; Alfred T. Taylor (WINNER -- 282), Don J. Roberts

ROSLYN

Budget: Passed (977 Yes, 356 No)

Candidates for two seats: Meryl Waxman Ben-Levy (961), Clifford Saffron (928)

SACHEM

Budget: Passed (4,925 Yes, 1,834 No)

Candidates for three seats: Teri Ahearn (WINNER -- 3,275), Sara Wottawa ran for one seat; Victor J. Canales (WINNER -- 4,037) ran unopposed; Dorothy Roberts (WINNER -- 2,897), Kelly Burnham 

SAG HARBOR

Budget: Passed (578 Yes, 222 No)

Candidates for three seats: Sandi Kruel (WINNER -- 526), Theresa Samot (WINNER -- 587), Diana Kolhoff (WINNER -- 503), Thomas Re 

SAGAPONACK

Budget: Passed (23 Yes, 0 No)

Candidate for one seat: Brian Villante (23)

SAYVILLE

Budget: Failed (1,749 Yes, 2,257 No)

Candidates for two seats: Thomas Cooley (2,445), Deborah Van Essendelft (2,416)

SEAFORD

Budget: Passed (1,427 Yes, 592 No)

Candidates for two seats: Brian Fagan (WINNER -- 1,012), Patrick Martz, Stacie Stark (WINNER -- 1,235)

SEWANHAKA

Budget: Passed (Yes 6,019, 2,936 No)

Candidates: N/A

SHELTER ISLAND

Budget: Passed (216 Yes, 47 No)

Candidates for three seats: Alfred Brigham, Sr. (208), Linda Eklund (180), Elizabeth Melichar-Lechmanski (191)

SHOREHAM-WADING RIVER

Budget: Passed (950 Yes, 380 No)

Candidates for three seats: Jack Costas (861), William McGrath (918), John Zukowski (844)

SMITHTOWN

Budget: Passed (2,902 Yes, 1,025 No)

Candidates for three seats: Joanne McEnroy (WINNER -- 2,431), Jill McDowell ran for one seat; Grace Plourde (WINNER -- 2,308), Michelle Lintelman ran for one seat; Gladys M. Waldron (WINNER -- 2,391) ran unopposed

SOUTH COUNTRY

Budget: Passed (1,496 Yes, 624 No)

Candidates for three seats: Biaggia (Jeannette) Mistler, Antoinette Huffine (WINNER -- 1,076), Regina Hunt, Danielle Skelly (WINNER -- 1,237), Allison Stines (WINNER -- 1,103)

SOUTH HUNTINGTON

Budget: Passed (1,265 Yes, 393 No)

Candidates for two seats: Lisa Brieff (1,245), Jim Kaden (1,145)

SOUTHAMPTON

Budget: Passed (383 Yes, 167 No)

Candidate for one seat: Heather McCallion (290)

SOUTHOLD

Budget: Passed (514 Yes, 186 No)

Candidates for two seats: Scott Latham (560), Brian Tobin (482)

SPRINGS

Budget: Passed (285 Yes, 171 No) 

Candidates for two seats: Timothy Frazier (383), Elizabeth Mendelman (371)

SYOSSET

Budget: Passed (2,290 Yes, 973 No)

Candidates for three seats: Michael Cohen (WINNER -- 2,197), April M. Neuendorf (WINNER -- 1,966), Laura Schlesinger (WINNER -- 2,157), Bill Weiner

THREE VILLAGE

Budget: Passed (2,326 Yes, 843 No)

Candidates for three seats: Inger Germano (2,111), Irene Gische (2,174), Jeffrey Kerman (2,179)

TUCKAHOE

Budget: Passes (199 Yes, 67 No)

Candidate for one seat: Robert E. Grisnik (158)

UNIONDALE

Budget: Passed (422 Yes, 192 No)

Candidate for one seat: Neville Georges (558)

VALLEY STREAM CENTRAL #13

Budget: Passed (896 Yes, 402 No)

Candidates for three seats: Frank Chiachiere (WINNER -- 738), Patrick Heaney ran for one seat; Debra Evans, Patricia Farrell (WINNER -- 650) ran for one seat; Sean Douglas (941) ran unopposed

VALLEY STREAM CENTRAL #24

Budget: Passed (372 Yes, 126 No)

Candidates for three seats: Paul DePace (416), Lisa Pellicane (414) and Armando Hernandez (395)

VALLEY STREAM CENTRAL #30

Budget: Passed (429 Yes, 116 No)

Candidate for one seat: Carolyn Torres (350)

VALLEY STREAM CENTRAL

Budget: Passed (1,642 Yes, 661 No)

Candidates for three seats: School board members are not elected. The boards of education in the three component elementary school districts — Valley Stream districts 13, 24 and 30 — each appoint three trustees to the Valley Stream Central High School board. The district covers much of the villages of Valley Stream and most of North Valley Stream, as well as parts of Elmont, Franklin Square, Lynbrook and Malverne.

WAINSCOTT

Budget: Passes (39 Yes, 0 No)

Candidate for one seat: David Eagan (33)

WANTAGH

Budget: Passed (Yes, 1,427, 453 No)

Candidates for one seat: Michael Cucci (WINNER -- 1,343), Ann-Marie Sturniolo

WEST BABYLON

Budget: Failed (1,432 Yes, 1,355 No)

Candidates for three seats: Cathy Gismervik (WINNER -- 1,463), Leslie Cozzi, Raymond M. Downey, Jr. (WINNER -- 1,718), Jennifer Longo (WINNER -- 1,573)

WEST HEMPSTEAD

Budget: Passed (654 Yes, 313 No)

Candidates for two seats: Pamela Lotito (642), Vincent Trocchia (625)

WEST ISLIP

Budget: Passed (1,485 Yes, 554 No)

Candidates for two seats: Ronald Maginniss (WINNER -- 1,382), Robert W. Ulrich (WINNER -- 1,365), Donald J. Marmo

WESTBURY

Budget: Passed (752 Yes, 453 No)

Candidates for three seats: Karin B. Campbell (WINNER -- 735), Laura L. Pierce (WINNER -- 624), Stan J. Ercolano, Robin L. Garrison Bolling (WINNER -- 676), Larry Wornum

WESTHAMPTON BEACH

Budget: Passed (460 Yes, 125 No)

Candidates for one seat: James N. Hulme (WINNER -- 307), Stephen M. Wisnoski

WILLIAM FLOYD

Budget: Passed (1,542 Yes, 785 No)

Candidates for two seats: Jeananne Dawson (WINNER -- 970), Keith Church ran for one seat; Robert Taiani (WINNER -- 1,122), Joseph Johnson ran for one seat.

WYANDANCH

Budget: Passed (211 Yes, 101 No)

Candidates for two seats: Nancy Holliday (WINNER -- 181), Barry Sexton, Barbara Wright-Blue ran for one seat; Ronald Allen, Sr. (WINNER -- 184), Stacy Johnson-Gilley, Venetia Miller ran for one seat.