(Through March 7)

Class AA
1: 25-0 Murry Bergtraum-PSAL
2: 21-5 Christ The King-CHS
3: 20-3 Mount Vernon-1 *
4: 20-2 Shenendehowa-2 *
5: 20-2 Fairport-5 *
6: 19-3 Sachem East-11 *
7: 19-3 Cicero-North Syracuse-3 *
8: 19-1 Kingston-9 *
9: 17-5 St. Michael’s-CHS
10: 22-2 St. Peter’s-CHS
11: 19-2 Syracuse Corcoran-3
12: 18-3 Lockport-6 *
13: 20-1 Binghamton-4 *
14: 18-3 North Babylon-11
15: 18-4 Ossining-1
16: 19-3 Mercy-5
17: 17-3 Minisink Valley-9
18: 17-3 Horseheads-4
19: 17-5 Shaker-2
20: 16-10 St. John Baptist’s-CHSAA
21: 18-7 Mary Louis-PSAL
22: 17-3 Colonie-2
23: 20-4 Bishop Ford-CHS
24: 16-4 Baldwin-8 *
25: 14-7 Gates Chili-5

Class A
1: 21-1 Averill Park-2 *
2: 22-2 Lakeland-1 *
3: 18-2 Maine-Endwell-4
4: 20-2 Greece Arcadia-5
5: 20-1 Levittown Division-8 *
6: 17-5 Harborfields-11 *
7: 17-1 Malone-10 *
8: 17-2 Grand Island-6 *
9: 17-4 Cortland-3 *
10: 17-3 Cornwall-9 *
11: 19-4 Buffalo Sacred Heart-CHS
12: 21-1 Holy Names-2
13: 17-5 Peekskill-1
14: 18-3 Pearl River-1
15: 15-4 Wallkill-9
16: 18-3 Kings Park-11
17: 13-8 Lynbrook-8
18: 16-6 Aquinas-5
19: 14-8 New Hartford-3
20: 16-4 Garden City-8

Class B
1: 21-0 South Jefferson-3 *
2: 21-1 Irvington-1 *
3: 19-3 Long Island Lutheran-AIS
4: 17-3 Oneonta-4 *
5: 17-7 Center Moriches-11 *
6: 19-3 Olean-6 *
7: 15-6 Nazareth-5 *
8: 18-4 Watervliet-2 *
9: 19-1 Lansing-4
10: 16-4 Nanuet-1
11: 15-8 Ogdensburg Free-10 *
12: 15-5 Chenango Valley-4
13: 15-7 Mechanicville-2
14: 17-5 Saranac-7 *
15: 16-6 Jordan-Elbridge-3
16: 17-2 Westhill-3
17: 17-5 Wayland-Cohocton-5
18: 17-5 Highland-9 *
19: 14-4 Mattituck-11
20: 12-7 Locust Valley-8 *
20: 15-5 Watkins Glen-4

Class C
1: 22-0 Maple Hill-2 *
2: 20-1 Tioga-4 *
3: 20-2 Stony Brook-11 *
4: 20-0 Brushton-Moira-10 *
5: 17-5 Utica Notre Dame-3 *
6: 16-5 North Salem-1 *
7: 21-2 Marion-5 *
8: 19-2 Frewsburg-6 *
9: 18-3 East Rockaway-8 *
10: 20-2 Greenwich-2
11: 19-4 Keshequa-5
12: 20-2 Gananda-5
13: 15-5 Waterville-3
14: 20-2 Thousand Islands-3
15: 17-4 Hoosic Valley-2
16: 14-7 Tuxedo-9 *
17: 19-1 Bishop Grimes-3
18: 14-5 Greene-4
19: 16-6 Odessa-Montour-4
20: 22-3 Staten Island Academy-AIS
20: 19-2 Little Falls-3
20: 9-11 Ticonderoga-7 *

advertisement | advertise on newsday

Class D
1: 22-0 Elba-5 *
2: 20-0 Westport-7 *
3: 19-3 Coleman Catholic-9 *
4: 18-3 Davenport-4 *
5: 17-3 Argyle-2 *
6: 14-7 Hamilton-3 *
7: 17-4 Clymer-6 *
8: 16-3 Harrisville-10 *
9: 18-1 South Kortright-4
10: 20-1 Whitehall-2
11: 18-2 Pine Valley-6
12: 18-3 New York Mills-3
13: 17-4 Schenevus-4
14: 15-6 Madrid-Waddington-10
15: 16-5 Lake Placid-7
16: 18-4 Canaseraga-5
17: 15-3 Eldred-9
18: 18-3 Jasper-Troupsburg-5
19: 17-2 Germantown-2
20: 15-5 Hammond-10
20: 13-7 Sackets Harbor-3

* - Sectional champion